• Metsamajandus

Metsamajandus

Heiei

Metsa võõrandamine on võimalik üldiselt kolmel viisil:

  • Metsamaa võõrandamine;
  • Kasvava metsa ehk raieõiguse võõrandamine;
  • Metsamaterjali võõrandamine.

Metsamaa (kinnistu) võõrandamise käigus on müügiobjektiks nii kasvav mets kui ka sellealune maa. Kinnistu müügi hetkel lähevad kõik maa omamisega seotud kohustused (nt maamaks) üle uuele omanikule.

Metsamaa võõrandamine omab kasvava metsa võõrandamise ees olulist eelist. Kui metsamaa on omanikule omandireformi käigus tagastatud, siis maa müügist saadud tulu ei maksustata. Samas kasvava metsa võõrandamisel tekib müüjal enamikel juhtudel tulumaksukohustus. Seega on metsaomanikul vajalik leida kompromiss erinevate viiside vahel.

 

 

Aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et.

Dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur? Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil.

Mets on ressurss, mis vajab pidevat tähelepanu. Kui Te tunnete, et olemasoleva metsamaa majandamine on keeruline või ei ole selleks piisavalt aega, siis oleme valmis asuma koostööpartneriks kas terve kinnistu soetamise või haldamise teenuse näol. Siinkohal on oluline märkida, et kinnistu koosseisus võib olla ka muud maad (sh põllumaa) ning kinnistu võib olla koormatud hüpoteegiga.